skip to Main Content
Şehirde Oyun Zamanı!

Şehirde oyun zamanı!

İstanbul95 Şehirde Oyun Konferansı 21-22 Eylül’de Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleşti. Çocuğun şehirle ilişkisi ve şehirde çocuğa ait oyun imkanlarının tartışıldığı etkinlik sanat, siyaset, mimarlık ve akademi dünyasından çok sayıda konuşmacıyı bir araya getirdi.

Çocuğun şehirle ilişkisi ve şehirde çocuğa ait oyun imkanlarının tartışıldığı İstanbul95 Şehirde Oyun Konferansı, 21-22 Eylül tarihlerinde Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleşti. Columbia Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Kent Laboratuvarı Studio-X Istanbul tarafından düzenlenen konferansta iki gün boyunca eğitim, tasarım ve yönetişim gibi farklı disiplinlerden uzmanlar katılımcıları şehre sağlıklı bir çocuğun boyu olan 95 cm’den bakmaya davet etti.

İnsan beyninin yüzde 85’inin geliştiği erken çocukluk dönemiyle ilgili kamuoyunda farkındalık yaratmayı amaçlayan etkinlikte dünyadan ve Türkiye’den sanat, siyaset, mimarlık ve akademi dünyasından 30’a yakın uzman konuşma yaptı. Beyoğlu, Maltepe, Sarıyer ve Sultanbeyli belediyeleriyle pilot projeler üreten İstanbul95, Şehirde Oyun Konferansı kapsamında ayrıca yönetişim konusunun dünyaca ünlü önemli isimlerini yerel yönetimlerle bir araya getirdi.

İstanbul95 Şehirde Oyun Konferansı Bernard van Leer Vakfı’nın finansal ve teknik desteği ile sürdürülen İstanbul95 programı kapsamında gerçekleştirildi. Sosyal ve ekonomik olarak dezavantajlı konumdaki çocukların olanaklarını arttırmak hedefiyle hareket eden Bernard van Leer Vakfı, bugüne kadar 50’nin üzerinde ülkede gerçekleştirdiği erken çocukluk dönemiyle ilgili çalışmalarla tanınıyor.

İstanbul95 Şehirde Oyun Konferansı hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

Back To Top